Już od: 777 zł

Czarnogóra, Budva, 12 dni

Terminy: 25.06.2016 - 25.09.2016

Zakwaterowanie: Apartamenty w Budvie, Apartamenty Marko

Dojazd: autokar lub dojazd własny (zniżka 150 zł)


Budva licząca dwa i pół tysiąca lat jest jednym z najstarszych miast Bałkanów, znajdującym się w centralnej części czarnogórskiego wybrzeża. Liczy około 10 tys. mieszkańców. Położona jest u stóp masywu Lovcen, którego strome zbocza górują nad osadą. Stare Miasto Budva leżące na wysuniętym w morze półwyspie, otoczone jest murami obronnymi, po których można spacerować i podziwiać roztaczające się z nich piękne widoki. Wspaniała śródziemnomorska roślinność, piękne piaszczyste plaże, bogate życie kulturalne to kolejne atuty tej miejscowości.

Latem każdego roku w cytadeli na starym mieście odbywają się festiwale teatralne. Do tradycji należą także koncerty muzyki klasycznej i nocne recytacje poetów, jest tu wytwórnia filmowa, liczne galerie sztuki. Odbywa się również festiwal piosenki śródziemnomorskiej. Przez ostatnie 15 lat Budva stała się synonimem znanej letniej miejscowości turystycznej dla młodych ludzi, która oferuje bardzo bogate życie nocne. Znajduje się tu wiele barów oraz klubów, najpopularniejsze z nich to: Ocaso i Trocadero Red utrzymane w klimacie hawajskim. Kilkanaście dyskotek na świeżym powietrzu gwarantuje rozrywkę na długie, bezsenne wakacyjne noce, brzmiące wszystkimi rodzajami muzyki od popu, przez folk, techno po lokalne hity. Na plaży często organizowane są liczne konkursy, np.: Miss Lata, Miss Plaży, karaoke itp.

Ramowy program imprezy:

1 dzień: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autobusów (rozkłady są na formularzach zgłoszeniowych pojawiających się po kliknięciu na dowolną cenę) 
2 dzień: Przyjazd do Budvy zakwaterowanie w apartamentach. 
3-10 dzień: Pobyt - możliwość korzystania z wycieczek lokalnych. 
11 dzień: Wykwaterowanie w godzinach rannych, czas wolny, wyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy. 
12 dzień: Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy autobusów.

Cena obejmuje:

  • 9 noclegów
  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę Rezydenta podczas pobytu (codzienne dyżury)

Cena nie obejmuje:

  • ubezpieczenia KL i NNW (60 zł)*
  • oplaty klimatycznej (40 zł).*

*Kwoty zostaną doliczone do ceny na umowie

Dodatkowe informacje:

Paszport lub Dowód Osobisty - niezbędny w celu przekroczenia granicy, aktualny na okres wyjazdu.

Bagaż, Godzina i Miejsce odjazdu autokaru

Do bagażnika - max 20 kg na os., podręczny - max 5 kg na os. Dokładne dane na temat godziny i miejsca odjazdu autokaru oraz rozkładu osób w autokarze będą podane w oddzielnym informatorze wyjazdowym.

Zniszczenia

Zniszczenia/braki sprzętu w pokojach/autokarach pokrywają ich użytkownicy/sprawcy powstałej szkody.

Pozostałe informacje

Waluta: EURO

Kod telefoniczny: +382

Przykładowe ceny w Czarnogórze:

Chleb - 0,46 EUR

Mleko - 0,6 EUR
Śmietana - 0,45 EUR
Pomidory - 1,5 EUR
Jajka - 0,1 EUR

Piwo - 0,5-0,7 EUR
Czekolada - 0,6 EUR
Ketchup - 1 EUR
Masło - 1 EUR
Ser żółty - 5-8 EUR

Więcej informacji o Czarnogórze i Budvie

www.odyssei.com/pl/travel/serbia_i_czarnogora.php

www.montenegro.travel/index_en.html

www.budva.com

Dojazd:

  • Komfortowy autokar z klimatyzacją, barkiem, wc
  • Godziny odjazdów w poszczególnych miastach mogą ulec zmianie. Ostateczne godziny odjazdów potwierdzamy mailem do 3 dni przed wyjazdem
  • Na trasie możliwa przesiadka do autokaru docelowego.
  • W Chorwacji możliwa przesiadka do busa docelowego.

Zniżki:

piątka za trójkę
5% zniżki dla Uczestników, którzy min. 3-krotnie wzięli udział w naszych wyjazdach (zniżka nalicza się automatycznie podczas rezerwacji)

dla grup >10 os. 5% zniżki

Profi-Lingua
5% zniżki dla uczestników kursów językowych Profi-Lingua w roku akad. 2015/2016

 

legitymacja AZS
5% zniżki na podstawie legitymacji AZS opłaconej na rok akad. 2015/2016

ulotka Zima Studenta
5% zniżki na podstawie kodu z ulotki podanego podczas rejestracji

W/w zniżki nie sumują się. Zniżki łączą się z aktualnymi promocjami.

Wyżywienie:

Proponujemy korzystać z licznych okolicznych restauracji. W willach znajdują się również w pełni wyposażone kuchnie.

Istnieje również możliwość wykupienia wyżywienia w restauracji  420 złotych za cały pobyt: 9 śniadań i 9 obiadokolacji (śniadania - dania podawane do stołu, i obiadokolacji składającej się z zupy, głównego dania i sałatki oraz deseru).

Proszę dopisać zamówienie wyżywienie w uwagach podczas wypełniania formularza. Kwota doliczona będzie do umowy.

 

Zakwaterowanie:

1osoba CZARNOGÓRA 12 DNI


Więcej zdjęć »
Zobacz na mapie »
Lokalizacja:

Możliwość zapisywania się pojedynczych osób na zasadzie dokwaterowania.


APARTAMENTY BUDVA 12 DNI


Więcej zdjęć »
Zobacz na mapie »
Lokalizacja:

W tej ofercie wybieracie pokoje 2 lub 3 os.Nasze Biuro  po wybraniu przez Państwa rodzaju pokoju (2 lub 3os.) dobiera z puli dostępnych przed wyjazdem pokoi zakwaterowanie dla Państwa.


Zakwaterowanie:

Możecie Państwo zostać zakwaterowani zarówno do apartamentu (pokoju ze wspólną łazienką i kuchnią, segmenty 2+2, 2+3, 2+4, 2+2+2, 2+2+2+2), pokoju (własna łazienka) lub studia (własna łazienka i własna kuchnia).


Infrastruktura:

Komfortowe, nowoczesne  Wille położone w bliskiej odległości od morza (150 m -700 m).


Wyżywienie:

W willach  znajdują się w pełni wyposażone kuchnie.


Willa MARKO


Więcej zdjęć »
Zobacz na mapie »
Lokalizacja:

Willa Marko z dużym tarasem i bardzo gustownie umeblowanymi lokalami, położona blisko morza i centrum! Właściciele chętnie częstują winem i zapraszają do organizacji wieczornych imprezek. Polecamy!


Zakwaterowanie:

Pokoje 2 i 3os oraz apartamenty 2,3,4 os. Pokoje i apartamenty z łazienkami. Apartamenty z aneksami kuchennymi. Pokoje z lodówkami. Balkony. Klimatyzacja


Infrastruktura:

Willa Marko posiada bardzo fajny taras, gdzie zawsze organizowane są imprezki integracyjne. W odległości do 250 m sklepy, restauracje, stragany z owocami, winiarnia.


Wyżywienie:

W apartamentach aneksy kuchenne. W zależności od wybranej oferty: bez wyżywienia lub 2 posiłki dziennie.


Wycieczki fakultatywne:

Albania

Cena: około 50 Euro


ALBANIA - wycieczka do sąsiedniej Albanii - kraju mało znanego, ale przyciągającego swoją tajemniczością. Albanię pokrótce scharakteryzować można, jako kraj otwarty na świat, gościnny i wymagający, gdzie turysta ciągle jest gościem, a nie przedmiotem turystycznego biznesu. Wiele zabytkowych miast harmonijnie rozwijających się przez stulecia i wsi ze średniowiecznymi świątyniami, gdzie czas płynie zupełnie innym, leniwym, wakacyjnym tempem. W Albanii zwiedzimy stolicę kraju Tiranę, Szkodrę, Kruję i... więcej ani słowa - zostawmy sobie tajemnice do odkrycia.

Cena wycieczki fakultatywnej: około 50 EuroRAFTING

Cena: ok. 75 Euro.


Rafting na Tarze - awantura na rzece! Spływ pontonami wzdłuż górskiej rzeki - przygoda, emocje, niezapomniane wrażenia! 20 kilometrów po krystalicznie czystej toni, pośród plenerów najgłębszego kanionu Europy. Kąpiele w rzece, pod wodospadami, przejścia przez jaskinie, dla odważnych również możliwe skoki ze skał! Po wyprawie grupa zamieni się w zespół! Wyjazd trwa ok. 6 h, uczestnicy pozostają pod opieką licencjonowanego instruktora, na łodziach znajdują się wodoszczelne pojemniki na aparaty, sprzęt video - można zrobić niepowtarzalne zdjęcia!

Cena wycieczki fakultatywnej ok. 75 Euro.Dubrovnik

Cena: ok 35 Euro


"Wolności nie sprzedaje się za wszystko złoto świata” - to motto przyświecało Dubrownikowi od zawsze i dzięki tej wierze w wolność do dzisiaj miasto zachowało niepowtarzalny, osobliwy charakter. To magiczne miejsce położone na najbardziej malowniczym odcinku Chorwacji. Przez wieki drugie po Wenecji, najważniejsze miasto nad Adriatykiem, teraz jest w całości wpisane na listę zabytków UNESCO. To miasto inne niż wszystkie. Jedna z najgenialniejszych konstrukcji obronnych świata; absolutny indywidualizm; metropolia średniowiecza z trzech stron otoczona granatowym morzem; burzliwa historia i odwieczne marzenie Wenecjan, Włochów, Turków, wszelkich piratów i korsarzy, ale nigdy nie utracona wolność. Magia, legendy i zabobony, ale też najprawdziwsza Europejskość, urok wąskich uliczek biegnących w górę i w dół, magia miasta z białego kamienia, ósmy cud świata i absolutne piękno. Być nad Adriatykiem i nie zobaczyć Dubrownika to jak być w Egipcie i nie zobaczyć piramid...

Koszt wycieczki to ok 35 EuroKlasztor Ostrog i Jezioro Szkoderskie

Cena: około 35 Euro


MONASTYR OSTROG i JEZIORO SZKODERSKIE - wycieczka malowniczą trasą do Monastyru Ostróg - największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego, położonego we wnęce skalnej na wysokości 900 m n.m.p. Trasa prowadząca do sanktuarium to pasmo serpentyn. Po jednej stronie wznosi się ściana gór, po drugiej - roztacza głęboka przepaść. Monastyr Ostróg składa się z dwóch części: górnej - wtopionej w skałę oraz dolnej stanowiącej zaplecze dla przybywających pielgrzymów. Głównym centrum duchowym jest monastyr Górny Ostróg, pochodzący z 1665 r., wybudowany wysoko w górach, w skalistym łańcuchu górskim, często skrywanym przez chmury i mgłę. Znajdują się tu dwie cerkwie: św. Krzyża i Zaśnięcia Bogurodzicy. Wszystkie pojazdy zatrzymują się u podnóża dolnego monastyru, zaś do górnego wiedzie kręta droga, która jest równocześnie zwieńczeniem pielgrzymki. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zetę i jej dolinę. Ostróg to miejsce bardzo magiczne, idealne dla miłośników wrażeń oraz także dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji. Kolejnym etapem wycieczki będzie Jezioro Szkoderskie - największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, położone na granicy Czarnogóry i Albanii. Jest jednym z ostatnich siedlisk pelikanów i największym rezerwatem ptactwa i słodkowodnych bagien w rejonie śródziemnomorskim. W jeziorze żyje 48 gatunków ryb, bogaty gatunkowo jest też świat gadów. Nad wodą mieszka i żeruje mnóstwo ptaków, m.in. czaple, dzikie kaczki, gęsi, nurki, a nawet orły czy pelikany (w sumie 264 gatunki). Linia brzegowa jest niezwykle urozmaicona z dużą ilością zatok, wysp i półwyspów. W programie przewidziany jest rejs statkiem po jeziorze, zwiedzanie zamku w Virpazarze - miejscowości położonej na wyspie połączonej z brzegiem systemem mostów. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić to wspaniałe miejsce stanie twarzą w twarz z potęgą wodnego żywiołu.

Cena wycieczki fakultatywnej: około 35 EuroPerły Czarnogóry

Cena: około 40 Euro


TARA & DURMITOR - z Budvy wyjeżdżamy na północ kraju, w najbardziej niedostępne czarnogórskie regiony. Po drodze zatrzymamy się przy Monastyrze Morača, który składa się z dwóch cerkwi Wniebowzięcia NMP oraz św. Mikołaja. Trasą pełną serpentyn i skalnych tuneli docieramy do Parku Narodowego Durmitor, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Masyw Durmitoru wznosi się między trzema rzekami Tarą, Pivą i Komornicą. Góry osiągają mniej więcej takie wysokości, jak Tatry, jednak wapienna budowa nadaje im zupełnie inny wizerunek. Zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Charakterystyczne dla Durmitoru są również jeziora polodowcowe, jest ich 18. A największe z nich to Jezioro Czarne, które jest głównym punktem wycieczki. Odwiedzimy też Kanion Tary - najgłębszy kanion w Europie. Najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym miejscem, z którego można podziwiać kanion jest most nad rzeką w miejscu, z którego rozchodzą się drogi do Żabljaka, Pljevlji i Mojkovaca. Góry Durmitor w Czarnogórze nie są ani najwyższe ani największe, a mimo to wiele osób twierdzi, że drugich takich nie ma w całej Europie.

Cena wycieczki fakultatywnej: około 40 EuroWYNAJEM ROWERÓW

Cena: 0,00


Wynajem rowerów – Oferujemy naszym klientom wynajem nowych wysokiej jakości rowerów (aluminiowa rama, amortyzatory, osprzęt shimano). Biograd oferuje wiele okolicznych miejsc godnych odwiedzenia- jak np. Św. Filip i Jakub, Pakostane, Wyspa Pasman. Dzięki rowerom można tam łatwo dojechać, spędzając aktywnie czas. Do rowerów dokładamy kask, licznik kilometrów, blokady antykradzieżowe. Cena za 2 rowery na cały dzień to ok. 140 kunBOKA KOTORSKA - rejs statkiem

Cena: ok. 30 euro


Rejs statkiem wycieczkowym po pięknej
Zatoce Kotorskiej w otoczeniu jedynego poza norweskimi fiordu w Europie. W programie wycieczki zwiedzanie miasta kwiatów, schodów i festiwali- Herceg Novi , znajdującej się na liście UNESCO- miejscowości KOTOR oraz sztucznej wyspy Bogurodzica na kamieniu. Jeśli
pogoda pozwoli przerwa na plaży Żanice lub do wyboru wycieczka do błękitnej jaskimi (płatna dodatkowo ok.3 euro). relaksacyjna wycieczka integracyjna na której kapitan częstuje winem i rakiją ;)Rezerwacja miejsc / tabela terminów (cena za osobę)

Kliknięcie na cenę pozwoli na przejście do formularza rezerwacji internetowej.
Ceny w tabeli oznaczają cenę za osobę!
Symbol Termin apartament 2 os. apartament 3 os. 1 osoba dokwaterowanie Marko pokój 2 os Marko pokój 3 os. Marko apartament 2 os. Marko apartament 3 os.